TürkçeEnglish
Diğer Sitelerimiz :  
Ana Sayfa
Hakkında Ana Sayfa
Konumu
İklimi
Nüfusu
Tarihçesi
İlçeler
Haberler
Sağlık
Eğitim
Ulaşım
Trafik
Gezi
Etkinlikler / Sinema
Yeme / İçme
Turizm
Konaklama / Otel
Alışveriş
Haritalar
İlçe Fotoğrafları
Devlet Daireleri
İş, Finans Merkezleri
Linkler
İletişim
Nöbetci Eczaneler
Önemli Telefonlar
Bize Ulaşın

Sergi
Ücretsiz Yaz Okulları Başlıyor kose

Ücretsiz yaz okulları başlıyor...
 
Kadıköy’de yaşayan 8-18 yaş arasındaki çocuklar ve gençler için düzenlenen ücretsiz yaz spor okularına kayıtlar başladı. Kadıköy Kaymakamlığı, Kadıköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, Kadıköy ve Bostancı Halk Eğitim Merkezleri işbirliği ile açılacak olan yaz spor okullarına bu yıl 2000’inin üzerinde öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.
Ücretsiz olarak düzenlenen yaz spor okularında basketbol, voleybol, futbol, atletizm, masa tenisi, badminton, judo, okçuluk, boks, güreş, tenis, artistik jimnastik, çim hokeyi ve halter gibi sporun birçok dalında açılan yaz okullarında, gelen talep doğrultusunda farklı branşlar da açılacak. Kadıköy İlçe Gençlik Spor Müdürü Korhan Demirkol, gençlerin ve çocukların gelişimleri için her türlü spor dalında yaz okulu açabileceklerini belirterek, “Yeter ki talep olsun. İstenilen dalda da yaz okulu açabiliriz. Geleceğin sporcularını yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Çocukların zihinsel ve bedensel gelişmelerinin sporla sağlanabileceğine dikkat çeken Korhan Demirkol, “Ailelerimiz çocuklarını mutlaka spora yönlendirmeli. Çünkü spor aynı zamanda çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan da koruyor. Diğer taraftan da milli sporcularımızın yetişmesi için düzenlenen spor okullarının büyük faydası oluyor. Aileler bu konuda bilinçli hareket edip, çocuklarının ilgi duyduğu spor dalını belirleyip, bir yönlendirme yapmalı” diye konuştu.
Yaz spor okullarına kayıt yaptırmak ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün Caferağa Spor Salonu’ndaki merkezine müracaat etmesi gerekiyor.
Yaz spor okullarının yapılacağı yerler de şunlar: Kadıköy Gençlik Merkezi, Caferağa Spor Salonu, Faik Reşit Unat İlköğretim Okulu, Fikirtepe-Dumlupınar Sahası, Dalyan Atletizm parkuru, Burhan Felek Spor Kompleksi, Göztepe Halil Türkkan İlköğretim Okulu, Moda İlköğretim Okulu ve Kadıköy Halil Türkkan İlköğretim Okulu Spor Salonu...

 

18.06.2008
Reklam vermek için tıklayınız.
  
Sık Sorulanlar - Kullanım Şartları - Gizlilik İlkeleri - Önemli Telefonlar - Reklam - Bize Ulaşın
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
(0,03 saniyede yüklendi.)